Czy mogę odgrzewać jedzenie w mikrofalówce?

 

Jak najbardziej, wszystkie posiłki oferowane przez Żryj Zdrowo Catering (poza sałatkami, koktajlami oraz niektórymi składnikami potraw, takimi jak chociażby sosy) możesz odgrzać w kuchence mikrofalowej, po uprzednim zdjęciu lub pokryciu folii zabezpieczającej opakowanie.

Ze względu na troskę o zdrowie naszych Klientów, nie polecamy jednak tego rozwiązania. Podczas podgrzewania jedzenia w kuchence mikrofalowej, w pewnym stopniu traci ono zawarte w nim witaminy oraz minerały. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, że pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, pewne składniki stają się silniejsze. Dochodzi tutaj między innymi do wzrostu poziomu przeciwutleniaczy w pomidorach oraz beta – karotenu w marchewce.

 

Jak odgrzewać jedzenie Żryj Zdrowo?

Niektórzy twierdzą również, że promieniowanie kuchenki mikrofalowej jest w stanie zmienić strukturę chemiczną odgrzewanej potrawy. Do zalet tego urządzenia zaliczyć można natomiast fakt, że pozwala ona na podgrzanie ulubionego dania w zaledwie kilka minut, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które na zjedzenie posiłku nie mają zbyt wiele czasu, a nie chcą jeść czegoś zimnego. Co więcej, kuchenkę mikrofalową z powodzeniem wykorzystać można do pieczenia, duszenia oraz gotowania potraw.

Rekomendowanym przez nas sposobem odgrzewania potraw oferowanych przez Żryj Zdrowo Catering jest przełożenie ich do stosownego naczynia, a następnie podgrzanie na kuchence gazowej lub elektrycznej.

Uwaga! Plastikowe pojemniki nie nadają się do podgrzewania w piekarniku.